pl en
Strona główna » Z ZAKRESU MEDYCYNY ESTETYCZNEJ » intralipoliza » Aqualyx - niechirurgiczna alternatywa liposukcji
Aqualyx - niechirurgiczna alternatywa liposukcji
NASZA OFERTA:
Cena od: 450,00
1 amp. - 450zł
przy 2-3 amp. - 1 amp. po 400zł
przy 4-5 amp. - 1 amp. po 350zł
Aqualyx po 1
Aqualyx po 1
Aqualyx po 1
przed 1
przed 1
Aqualyx po 2
Aqualyx po 2
przed 2
przed 2
Aqualyx po 3
Aqualyx po 3
przed 3
przed 3
CZYM JEST AQUALYX?

Bezdyskusyjnym pozostaje fakt, że zadowolenie z własnego wyglądu pozytywnie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Płaski i pięknie wymodelowany brzuch jest marzeniem niejednej osoby.
W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa, pomimo diety i ćwiczeń, nie znika.
Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych „fałdek”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłącza pacjenta z życia codziennego. W latach ‘90 w Brazylii, a następnie we Włoszech po raz pierwszy zastosowano roztwór fosfatydylocholiny (lek Lipostabil – dużo wcześniej wykorzystywany w medycynie ogólnej) w zabiegach estetycznych, redukcji worków tłuszczowych dolnej powieki i usuwania żółtych kępek i tłuszczaków (prof. S. Maggiori - Włochy). Od samego początku zabiegi z wykorzystanie roztworu fosfatydylocholiny były niewłaściwie nazwane mianem LIPOLIZY INIEKCYJNEJ. Myślano, że głównym składnikiem działającym jest fosfatydylocholina i że powoduje ona zmniejszenie objętości komórki tłuszczowej (proces lipolizy). W rzeczywistości to zupełnie inny czynnik i zupełnie inny proces powodował redukcję tkanki tłuszczowej. Z badań prowadzonych w 2005 roku, przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Motolese (Włochy), wynikało, że substancją działającą na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja doprowadzająca do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. Na podstawie tych badań, w 2007 roku, prof. Motolese rozpoczął pracę nad nowym preparatem, który z założenia miał działać całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono lipolizy. Prace te doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej – Intralipoterapii® i preparatu – Aqualyx.
Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii® została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.

Niestety jeszcze dziś oferowane są zabiegi przy zastosowaniu fosfatydylocholiny (PDC) określane błędnie lipolizą iniekcyjną. Warto podkreślić, że preparaty te nie są zarejestrowane jako preparaty do iniekcji ze wskazaniami do redukcji tkanki tłuszczowej.

Od momentu pojawienia się Aqualyx każdy pacjent zyskał możliwość usunięcia tkanki tłuszczowej w sposób zupełnie nieinwazyjny i zdecydowanie tańszy.

Aqualyx to niechirurgiczna alternatywa liposukcji.

Pamiętaj!

Aqualyx nie zastępuje liposukcji. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

JAK DZIAŁA AQUALYX?

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy.
Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest:
  •  bezbolesny i bardziej skuteczny,
  •  nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć),
  •  szybszy - mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów.

JAKIE OKOLICE CIAŁA MOŻNA PODDAĆ ZABIEGOWI?

Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach jak:
- kończyny górne – w okolicy tricepsu,
- fałdy na plecach (poniżej żeber),
- brzuch,
- biodra,
- „bryczesy”,
- okolica podpośladkowa,
- wewnętrzna strona ud,
- wewnętrzna strona kolan,
- podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy,
- ginekomastia męska,
- tłuszczaki,
- bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej).


KTO JEST NAJLEPSZYM KANDYDATEM DO TEGO ZABIEGU?

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety. UWAGA! Aqualyx nie jest preparatem odchudzający!

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami są:
- ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew. Zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią.

AQUALYX – BEZPIECZEŃSTWO PREPARATU

Aqualyx jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii®. Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje pacjentowi fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie i jest to zasada rygorystycznie przestrzegana przez polskiego dystrybutora firmę Fenice z Warszawy.

ZABIEG

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem wykonuje się pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.

OPIS ZABIEGU

Zabieg intralipoterapii® polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj są to 2 iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry. Zabieg przeprowadzony tą techniką (intralipoterapia®) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut.

OBJAWY BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU

Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

 

Zobacz także opinie o aqualyxie: Aqualyx

Zapytanie o ofertę
Temat: *
E-mail kontaktowy: *
Telefon:
Name and Surname:
Wiadomość: *
Weryfikacja obrazkowa: * Image

Wpisz znaki widoczne na obrazku:
 
dr Taras Stetsko - Klinika chirurgii jednego dnia i medycyny estetycznej © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone