pl en
Botox
NASZA OFERTA:
Cena od: 450,00
cena zależna od ilości zużytego leku i okolic:
1. zmarszczki poziome czoła 600 zł.
2. zmarszczki pionowe czoła 600 zł.
3. tzw. „kurze łapki” 550 zł.
4. podnoszenie kącików ust 450 zł.
5. zmarszczki nad górną wargą, zmarszczki „palacza” 500 zł.
6. bruzdy na szyi 850 zł.
7. uniesienie brwi 400 zł.
8. nadpotliwość 1300 – 2500 zł.
Czym jest Botox?

Botox jest zabiegiem ostrzykiwania, dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom mimicznym wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy. 

Jak działa Botox?

Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 5 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.

Botox ma działanie prewencyjne, tzn. zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Czy zabieg ostrzykiwania Botox'em jest propozycją dla Ciebie?


Zabieg wykonywany jest przez lekarza i to wspólnie z nim ustalisz program zabiegowy odpowiedni dla Twojej skóry. Zabieg ostrzykiwania Botox'em zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy lekarz zarekomenduje większe dawki Botox'u oraz często niezbędny już wypełniacz. 

Na jakie obszary twarzy jest polecany?


Botox doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – tzw. kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek palacza, zmarszczek na czole i bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka). Ponadto można uzyskać efekt podniesienia opadających powiek czy uniesienia opadniętych kącików ust. Zabieg ostrzykiwania Botox'em łagodzi bruzdy na dekolcie i szyi oraz koryguje linię żuchwy. Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości - jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie - przy pomocy bardzo cienkiej igły - ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta. 

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa 15 do 30 minut, dlatego też często procedura zabiegowa określana jest mianem lunchowej. 

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

W czasie wykonywania zabiegu będziesz czuć lekkie ukłucia. Choć zabieg jest praktycznie bezbolesny niektóre osoby szczególnie wrażliwe na ból decydują się na znieczulenie miejscowe. 

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?


Pożądany efekt, w zależności od wieku i stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-10 dni od zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać procedurę?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 5 do 8 miesięcy, przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem. 

Jak postępować po zabiegu?

Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Po zabiegu możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności. Musisz jednak pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu.

Czy są rekomendowane zabiegi dodatkowe?

Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg ostrzykiwania Botox'em, lekarz zaproponuje zabiegi przygotowujące skórę do tej procedury sprawiające, że efekty będą jeszcze bardziej zadowalające. Na przykład u osób z dużą wiotkością skóry warunkiem przeprowadzenia zabiegu Botox'em będzie wcześniejsza głęboka rewitalizacja skóry mezoterapią igłową. 

Skutki uboczne?


Po zabiegu zdarza się lekkie zaczerwienienie i delikatne ślady po nakłuciach. Mogą być krwiaki i delikatne mrowienie w miejscach iniekcji. Rzadko po około 4 tygodniach może występować opadanie kącika ust i/lub powiek. W większości objawy ustępują po 2 do 5 tygodniach

Przeciwwskazania do stosowania Botox'u?

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, stosowanie leków (antybiotyków, aminochinolonów, tubokuraryna i pochodne, sukcynylocholina), stany grypowe, zaburzenia rytmu serca, układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna), choroba Alzheimera i ALS, uczulenie na albuminę. 

Bezpieczeństwo zabiegu

Na całym świecie kliniki wykorzystują Botox do zabiegów medycyny estetycznej od 2002, a od przeszło 20 lat stosowany jest w innych dziedzinach medycyny. Botox jest zatem substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie.
Zapytanie o ofertę
Temat: *
E-mail kontaktowy: *
Telefon:
Name and Surname:
Wiadomość: *
Weryfikacja obrazkowa: * Image

Wpisz znaki widoczne na obrazku:
 
dr Taras Stetsko - Klinika chirurgii jednego dnia i medycyny estetycznej © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone